Для аграріїв Луганщини прийшли перші 6 тис. грн.

 

Луганщина вже розпочала отримувати фінансування за держпрограмами на підтримку села.

Зокрема, в область зайшли перші 6 тис. грн., які будуть направлені на дотацію фізичним особам за зміст молодняку ​​великої рогатої худоби.

Про це сьогодні на прес-конференції заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Сергій Маслов, - повідомляє прес-служба ОДА, повідомляє портал Деловая Луганщина

Маслов нагадав, що для фізичних осіб передбачено низку дотацій, наприклад, за утримання на приватних подвір'ях молодняку ​​великої рогатої худоби: 250 грн. за голову - за молодняк 3-5 місяців, 500 грн.- За молодняк 6-8 місяців, 750 грн. - 9-11 місяців (включно).

«Це одноразова виплата при реєстрації. Причому процедура її оформлення максимально спрощена: господареві теляти потрібно просто подати всього 4 документи (ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду, а також ветпаспорт тваринного і довідку про банківський рахунок, на який, власне, і буде перерахована сума) в місцеву сільраду », - розповів Маслов .

За його словами, на Луганщині зареєстровано близько 2,5 тис. голів молодого ВРХ.

Крім того, аналогічним чином можна оформити і дотацію на доїльне обладнання (до 5 тис. грн.) - За умови, що на подвір'ї міститься не менше 3-х корів, а саме обладнання вітчизняного виробництва.

Що стосується підтримки юридичних осіб, то для них також передбачена низка державних програм, зокрема, що стосуються часткового відшкодування відсоткових ставок за банківськими кредитами, відшкодування за покупку фермерського обладнання вітчизняного виробництва, будівництво комбікормових заводів та інше.

«Зараз обласна влада Луганщини тісно працюють з сільрадами, щоб якомога повніше і ефективно впровадити ці програми на місцях. Ця робота ще знаходиться в початковій стадії, але, впевнений, що її позитивні результати не змусять себе довго чекати », - заявив Маслов.