Чи знаєте ви, як правильно вибрати LED-лампу для пташника?

Недостатність або надлишок світла негативно впливають на продуктивності птиці, а отже, і на прибуток компанії.

Як альтернативу традиційним лампам американські птахівники використовують компактні люмінесцентні лампи (CFL). Їхня перевага — в економії електроенергії, яка може становити до 60 % проти звичних ламп. Недоліком є те, що CFL-лампи часто виходять з ладу через чутливість до перепадів напруги. Інша проблема таких ламп — на їхніх спіралях накопичується бруд, через що світловіддача знижується. Крім того, ртуть, що міститься в лампах, несе загрозу для навколишнього середовища, тому їх утилізація потребує додаткових витрат.

Протягом останніх п’яти років на птахівничому ринку США набули популярності світлодіодні LED-лампи. Ця технологія використовує світло, що йде від електронів, й успішно зарекомендувала себе як джерело освітлення для підлогового утримання бройлерів, індиків, а також у виробничих приміщеннях для курей-несучок. Продуктивність LED-ламп на 80–85 % вища, ніж у ламп розжарювання, а конструкція дає змогу уникнути поломок і зберегти 70–80 % світловіддачі, навіть після двох років експлуатації.

 

Як показує практика, не кожна LED-лампа придатна для роботи в пташнику. Тому перед їх придбанням потрібно відповісти на кілька важливих запитань.

 

1. Чи проходила лампа тестування в умовах пташника?

 

2. Яка оцінка лампи за Кельвіном (К), що вказує на колірну температуру?

 

3. Скільки люмен у світлодіодній лампі?

 

4. Яка інтенсивність освітлення в люксах?

 

5. Який кут падіння світла?

 

6. Як відводиться від лампи тепло?

 

7. Чи сумісні лампи з регуляторами освітлення (димерами)?

 

8. Чи підходить схема електропроводки для застосування світлодіодних ламп?

 

Докладніше про це читайте в № 2–6/2022 та на сайті в матеріалах наших партнерів: http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/hogslat_19.pdf