Азаров пообіцяв Путіну і Медведєву український сир. На наступну зустріч

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров пообіцяв привезти найкращі зразки українських сирів на наступну зустріч з Президентом Росії Володимиром Путіним і Прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим. Азаров хоче пригостити колег. Про це повідомила прес-служба Кабміну.

За інформацією прес-служби, пропозиція Азарова з'явилося після того, як Путін під час зустрічі закликав Медведєва вживати український сир. У відповідь Азаров пообіцяв привезти зразки сиру, додавши, що сам їсть тільки український сир і вважає його кращим.

26 травня прем'єр-міністр Микола Азаров взяв участь у роботі з'їзду загальноросійської політичної партії «Єдина Росія».

Під час роботи з'їзду відбулася зустріч Миколи Азарова з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним та Головою Уряду РФ Дмитром Медведєвим, який тільки що на з'їзді було обрано також головою партії «Єдина Росія». Також під час зустрічі Азаров обговорив з російським керівництвом актуальні питання двостороннього співробітництва та шляхи розвитку відносин.

На початку зустрічі Путін звернув увагу на те, як значно виріс товарообіг між Росією і Україною, як ефективно може співпрацювати бізнес двох держав і висловив тверде переконання, що таку позитивну динаміку необхідно поширювати на всі сфери співробітництва. Путін і Медведєв висловили готовність сприяти розвитку торгівлі між країнами, а також у досить стислі терміни вирішити проблему газового контракту. Сторони вирішили винести ці та інші конкретні проекти співробітництва на засідання міжурядової комісії та довести їх на цьому засіданні до стадії практичної реалізації.

Засідання міжурядової комісії має відбутися напередодні зустрічі глав держав України і Росії, з тим, щоб на цій зустрічі укласти відповідні угоди. Як повідомляла «Агро Перспектива», Україна отримала згоду Росспоживнагляду на відновлення поставок сиру в Росію, але невеликими партіями, а також при ретельному контролі з боку відповідних служб. Право знову поставляти сир у Росію одержали «Гадячсир», «Пирятинський сирзавод», «Прометей» філії «Менський», «Дубномолоко».

Проблеми з поставками українських сирів до Росії виникли в лютому, коли Росспоживнагляд обмежив поставки сирів з України через невисокої якості і використання рослинних жирів замість молочних. Цілком ймовірно, що продажі українського сиру в Росії протягом усього 2012 року будуть ускладнені. Росія в січні-березні скоротила імпорт сирів і сиру на 22,2% до 75,2 тис тонн в порівнянні з 1 кварталом 2011 року. Безпосередньо в березні Росія ввезла 27,9 тис тонн сиру і сиру, що на 26,2% менше, ніж у березні 2011 року. У 1 кварталі 2011 року імпорт сиру і сиру в Росії збільшився на 10,9% в порівнянні з 1 кварталом 2010 року.