Асоціація «Союз птахівників України» закликає до припинення антиукраїнської кампанії

Київ, Україна, 14 травня 2019 р. - Асоціація «Союз птахівників України» закликає до предметного обговорення майбутнього європейського птахівництва після засудження розповсюдження фейків стосовно експорту української продукції.

Асоціація «Союз птахівників України» прагне внести правки до протоколу, що містить неточності та непорозуміння щодо продукції українського птахівництва, після його розсилки членам Європейського Парламенту та іншим зацікавленим сторонам.

Цей протокол розглядається як спроба підірвати переговори між Європейським Союзом та Урядом України щодо квот на продукції птахівництва, які є частиною торговельної угоди між двома сторонами.

Асоціація «Союз птахівників України» висловлює жаль з приводу антиукраїнського порядку денного дебатів, сформованого напередодні виборів в Європейському Союзі, що мають відбутися наприкінці цього місяця.

Асоціація хоче скористатися цією можливістю з тим, щоб внести ясність до наступних положень:

-       Українські виробники продукції птахівництва ніколи не порушували Угоду про Асоціацію;

-       Україна завжди діяла у повній відповідності до законодавства ЄС;

-       Українська продукція, що експортується до ЄС, як і вся інша продукція, що експортується до Європи, повністю відповідає всім вимогам законодавства ЄС щодо безпеки харчових продуктів і добробуту тварин, і класифікована належним чином.

-       Угода є стратегічним партнерством для обох сторін, що несе користь як ЄС, так і Україні, а також гарантує всім виробникам впевненість щодо обсягів торгівлі продукцією птахівництва в ЄС.

Сергій Карпенко, Виконавчий директор Асоціації «Союз птахівників України» заявив:

«Торговельна угода між Європейським Союзом та Україною створює рівні умови для всіх виробників і гарантує підтримку справедливої та здорової конкуренції. Це добре для споживачів.

На жаль, ми спостерігаємо зростання антиукраїнської риторики напередодні виборів до Європарламенту наприкінці цього місяця. Ми шкодуємо, що фейки, дезінформація та навмисні неточності наразі вільно застосовуються в дебатах щодо європейської птахівничої галузі.

Ми звернулися до авторів цього брифінгу з метою виправлення неточностей у протоколі, розповсюдженого в ЄС та серед зацікавлених сторін. Якщо вони цього не зроблять, це буде свідчить про застосування тактики неприкритої дезінформації з метою впливу на результати виборів.

Якщо ми збираємося постачати нашим споживачам якісні продукти птахівництва за доступними цінами, захищати плюралізм в галузі і задовольняти зростаючий попит, нам потрібні дебати на основі фактичних даних і фактів.»

Асоціація «Союз птахівників України» рекомендує тим, хто прагне гарантій відповідності нормам в галузі птахівництва країни, ознайомитися з результатами аудиту DG SANTE 2019 року, який підтверджує високі стандарти українських експортерів.

 

Примітки для редакторів

У 2018 році Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань охорони здоров'я та безпечності харчових продуктів здійснив аудит птахівничої галузі в Україні та дійшов висновку, що «план дій щодо виконання рекомендацій аудиту 2010 року задовільно виконаний [Україною]». Звіт аудиту 2018 року містить згадування лише про чотири обмежених питання, які потребують вдосконалення, а саме:

 

-       рівень знань вимог ЄС персоналом компетентного органу,

-       результативність та ефективність державного контролю,

-       відповідність потужностей нормам ЄС,

-       діючі процедури виключення потужностей з переліку підприємств, яким дозволений експорт продукції в ЄС

Нещодавно опублікований звіт про аудит 2019 року містить висновок про те, що перші три з вищезгаданих питань, які потребують вдосконалення, були «вирішені на задовільному рівні». Незважаючи на те, що у звіті зазначається необхідність подальшого вдосконалення процедур виключення потужностей з переліку підприємств, яким дозволений експорт продукції в ЄС, у ньому, тим не менш, визнається, що влада України «часто призупиняє сертифікацію невідповідних потужностей з метою запобігання експорту продукції таких підприємств до ЄС".

За додатковою інформацією звертайтесь до Сергія Карпенко, виконавчого директора

Джерело: http://www.poultryukraine.com