Адаптуються до нових умов утримання. На Львівщину з Миколаївщини евакуювали корів

До Дрогобицької громади, що на Львівщини, з Миколаївської області евакуювали корів. З 11 червня тварини відновлюють вагу, лікуються від стресу та звикають до нового клімату.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор по тваринництву Дрогобицького комунального підприємства "Тарком" Михайло Веселовський.

За словами Михайла Веселовського, більшість корів дають стійкий приріст ваги, нарощують апетит, стали менше лякатися людей і добре себе почувають.

"Худоба трошки в тяжкому стані приїхала, є прострілена худоба. Ми їх зараз переведемо на наші корма. Ми їх зараз не виганяємо на пасовища, не годуємо зеленим. Тому що ми мусимо, щоб до клімату звикли. Ми її обходимо повністю, обколюємо. Відпоюємо молодшу групу цільним молоком коров’ячим", — розповів директор з тваринництва Михайло Веселовський.

132 корови віком від кількох місяців і до зрілих, дійних тварин привезли до Дрогобицької громади з села Українка Миколаївської області. Там фермерське господарство "Авангард" постійно потерпало від обстрілів, утримувати стадо було важко. Пост у соцмережах з проханням допомогти з евакуацією побачили в Дрогобичі Львівської області 6 червня.

Кілька представників місцевої громади поїхали на Миколаївщину, — розповідає ініціатор рятувальної операції Андрій Ковч. Чоловік каже, що три дні розробляли її план, та три години врешті витратили на реалізацію. Було три варіанти: гнати стадо полем, вивозити по кілька голів малим транспортом або одразу всіх великим.

"Ми розуміли насправді, що мова йде не лише про порятунок корів, а й про порятунок людей, які там зараз, на цей час знаходились і, звільнивши корів, ми могли б звільнити їх від обов’язку знаходитися на фермі. Операція відбувалася під ранок, коли починало світати, погодні умови дозволили нам заїхати великими вантажівками, це робилося почергово, не одразу. Ми мали коридор від Збройних сил України, які прикривали нас", — розповів заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч.

В суботу, 11 червня, тварин привезли на Львівщину. Частково розмістили на території приватної ферми та на підприємстві "Тарком". Побоювання були стосовно молодняку. Адже приміщення комунального підприємства не пристосовані для його утримання.

"Теляткам тут не дуже зручно. Ми залучаємо спеціалістів, ветеринарів, зоотехніків, які створюють їм належні умови для утримання. Теляти вже адаптуються, вони вдень вже споживають два-три літри молока. Ростуть, стали рухливішими, з кращим настроєм", — сказав заступник міського голови Дрогобича з комунальних питань Роман Москалик.

Серед тварин, яких привезли на Львівщину, є дві поранені. Їх станом займаються ветеринари. Попереду операції для вилучення уламків снарядів.

Після того, як тварини повністю адаптуються до місцевого клімату та кормової бази, їх почнуть виводити на пасовища. Також зараз триває реконструкція корівника на 300 голів з залом для доїння. Там розмістять дорослих корів, а нинішнє приміщення пристосують для утримання телят.

Тварин громада викупила у власника. Так поголів’я, вивезене з Миколаївщини, стало основою комунальної м’ясо-молочної ферми.

Джерело: https://suspilne.media