АЧС у світі: підсумки за січень

PigUA.info підбили підсумки щодо поширення африканської чуми свиней (АЧС) у світі за січень 2020-го року.

Так, за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ) у січні нові спалахи АЧС зафіксували у: Бельгії (1), Болгарії (6), Угорщині (146), Латвії (40), Молдові (26), Польщі (46), Румунії (166), Сербії (3), Україні (3) та Південній Кореї (13 вогнищ).

В Україні нові спалахи АЧС зареєстрували:

  • 17.01.2020 — серед диких кабанів в мисливському господарстві ТОВ «Лисяча нора» Чернігівського району Чернігівської області;
  • 17.01.2020 — на території стихійного сміттєзвалища поблизу с. Хотинь Рівненського району Рівненської області;
  • 24.01.2020 — на території мисливських угідь ТОВ «Рись», урочища «Мохи», поблизу с. Лошакова Гута Чернігівської області.

Також захворювання продовжило просуватися на захід Польщі. Лише за перші два тижні січня у Любуському, Великопольському та Нижньосілезькому воєводствах виявили 42 нових епізоотичних вогнища. Останню тушу дикого кабана, інфіковану вірусом знайшли лише за 12 км від кордону з Німеччиною.

Для болгарських свинарів новий рік почався з поганих новин. Через нові спалахи африканської чуми на промислових свинофермах у країні знищили близько 64 тис. голів свиней.

У Сербії зафіксували перші спалахи чуми з серпня. Вірус АЧС виявили в тушах 7 диких кабанів у східній частині країни, неподалік від кордону з Болгарією та Румунією. Влада Сербії розпорядилась почати відстріл кабанів щоб стримати подальше поширення хвороби.

На Філіппінах захворювання поширилося на південну провінцію Західне Давао. Під загрозою знаходяться 15 муніципалітетів та близько 100 тис. тварин. Дані МЕБ свідчать про те, що через спалах вже знищили 1000 голів свиней. Також у січні спалахи реєстрували у провінціях Панґасінан, Батаан і Тарлак.

Джерело: http://pigua.info