АЧС продовжує свою мандрівку

Всесвітня організація охорони здоров'я тварин (МЕБ) повідомила про нові спалахи африканської чуми свиней у Сербії. Вірус АЧС виявили в тушах 7 диких кабанів у різних локаціях.

Випадки зареєстрували в східній частині країни, неподалік від кордону з Болгарією та Румунією. Влада Сербії розпорядилась почати відстріл кабанів щоб стримати подальше поширення хвороби.

Нагадаємо, минулого разу вірус АЧС фіксували в країні ще в серпні, коли постраждали декілька промислових свиногосподарств.

 

Тушу дикого кабана, інфіковану вірусом африканської чуми свиней (АЧС) знайшли у Польщі лише за 12 км від кордону з Німеччиною. Ситуація змусила німецьку владу насторожитись, адже захворювання просувається швидше, ніж очікувалося.

Згідно з прогнозами польських науковців 2018-го року, ризик потрапляння вірусу на територію Німеччини через популяцію диких кабанів оцінювався в 4-5 років. Однак, організовані минулого року відстріли, схоже витіснили цих тварин з їхньої території в західні райони Польщі. Очікується, що вірус може потрапити на німецьку територію навесні, коли почнеться міграція диких кабанів.

Речник Міністрерства сільського господарства Німеччини повідомив, що комплекс заходів з біобезпеки, прийнятий впродовж останніх кількох тижнів, залишається незмінним. На кордоні між країнами встановили захисний паркан, а мисливцям рекомендували відстрілювати кабанів, що мігрують з сусідньої країни.

Згідно з даними Євростату, у листопаді національне поголів’я свиней у Німеччині становило 26 млн голів.

Джерело: http://pigua.info