400 голів свиней спалять: АЧС виявили на агрофірмі

Спалах африканської чуми свиней зафіксували в агрофірмі «Дружба», яка розташована в селищі Вдале Покровського району Донецької області.

Це вже сьомий спалах АЧС в області, - повідомив Олександр Тузов, начальник головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області.

За його словами, в агрофірмі «Дружба» чотириста голів свиней, яких доведеться умертвити і спалити. Також профілактичні заходи застосовуються до кормів, якими годували свиней. Вони теж підлягають знищенню, або будуть витримуватися на карантині протягом восьми місяців.

«Щоб не було пересудів, прошу довести до населення інформацію, - сказав Володимир Кирилюк, перший заступник начальника Головного управління« Держпродспоживслужби, - йде епізоотичне розслідування, готуються матеріали для передачі в правоохоронні органи. У зв'язку з великим розміром збитку (чотириста кондиційних тварин і маточне стадо), ймовірно, відкриють кримінальну справу. На сьогоднішній день джерела зараження не визначені».

За його словами, лікарями епізоотології розглядаються різні версії. Це міг бути і дикий кабан, і людський фактор. Основна проблема, це те, що господарство знаходиться в безпосередній близькості від селища Вдале. У місцевих господарів в присадибних ділянках теж вирощуються свині.

За матеріалами: zi.dn.ua