17 тонн товару з вмістом ГМО намагалися ввезти в Україну

 

Митники затримали майже 17 тонн імпортного товару, який містив заборонені генетично модифіковані організми. Загальна вартість товару склала майже 160 тис. грн. Про це повідомили у прес-службі Держмитслужби.

На митному посту "Харків-центральний" здійснювалося митне оформлення товару "Соєвий лецитин (Е322)", який використовується у харчовій промисловості в якості емульгатора, стабілізатора. Товар надійшов з Аргентини на адресу вітчизняного філіалу підприємства, зареєстрованого в АР Крим. Разом з товаросупровідними документами до митного оформлення був наданий висновок державної санітарно – епідеміологічної експертизи в якому було зазначено, що надані для експертизи зразки не містять генетично модифікованих організмів.

Проте, посадовими особами митниці під час митного огляду товару були відібрані зразки речовини для направлення на експертне дослідження. Випробування проведені Державним підприємством "Харківський регіональний науково – виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" показали наявність генетично модифікованої ДНК сої, вміст якої складає більше 10%.

Міністерство охорони здоров’я на запит митниці надало відповідь, що дана фірма не отримувала дозвіл на переміщення через митний кордон України товарів із вмістом генетично модифікованих організмів. Такі дії підприємства потягнули за собою переміщення товару через митний кордон України з порушенням митного законодавства. Складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України "переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю". Товар було вилучено та передано для зберігання на склад митниці.